Apple chystá nové vylepšenia pre záchranu života

Niet pochýb, že sa inteligentné hodinky Apple Watch radia medzi skvelých pomocníkov v bežnom živote. Nie len, že uľahčia každodenný život. Dokážu monitorovať aj zdravotný stav a upozorniť na odchýlky. Tak ako to je pri detekcii pádu. Táto funkcia už zachránila život nie jednému človeku. A okrem toho, že vytočila záchrannú službu, poskytla aj presnú lokalizáciu a informácie o zranenom. Tento proces zatiaľ funguje tak, že pri páde sa tieto inteligentné hodinky opýtajú, či je ich vlastník schopný vstať. A ak nereaguje, hneď informujú záchranné zložky pomocou elektronickej správy. Podľa najnovších správ by sa táto funkcia mohla dočkať noviniek.

Súčasťou správy, ktorú hodinky pošlú záchranným zložkám, by mali byť aj kompletné informácie o zdravotnom stave používateľa a presná analýza toho, čo sa stalo. To by malo mať za výsledok nie len uľahčenie práce záchranárom ale aj nasmerovanie lekára, načo sa má zamerať. Spoločnosť Apple sa vyhýba zbieraniu nadmerného množstva dát a radšej ich ponechá v rukách používateľov. No v tomto prípade by podľa spoločnosti nebolo zlé oznámenie takýchto citlivých informácií. Práve naopak. Pomohlo by to k záchrane ľudského života a nasmerovalo by kompetentné osoby k ďalším záchranárskym postupom.

Čo všetko by mohli hodinky zaznamenať?

Mohlo by to ísť o podstatné detaily zdravotného stavu. Konkrétne o srdcové ochorenia EKG, obsah vody v tele alebo samotné fungovanie orgánov. Inteligentné hodinky zatiaľ nedisponujú senzormi, ktoré by mohli zhromažďovať dáta o takých to informáciách, no presne to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Hodinky by mohli v súčastnosti čerpať z rôzneho príslušenstva. Či už by to bolo spárovanie s iPhone ale by si užívateľ zaznamenával takéto informácie sám. Apple Watch by tak následne mohli záchranným zložkám detailne popísať čo sa stalo a ako na tom dotyčná osoba je aktuálne. Takéto vylepšenie inteligentných hodiniek Apple Watch by bolo rozhodne krokom vpred. Nezostáva nám nič iné len dúfať, že Apple nenechá takéto nevyužité patenty v šuflíku, ale že sa takými to funkciami inšpiruje.