Apple Watch – reflexný prvok chodcov

Prichádza zima a všetci ste si zaiste všimli, že sa začína skoro stmievať. Nastáva čas, kedy sa vodiči motorových vozidiel budú čoraz častejšie stretávať s neosvetlenými chodcami alebo cyklistami. Našťastie, pre používateľov inteligentných hodiniek od spoločnosti Apple máme skvelú správu – využiť ich môžete napríklad aj pri zlej viditeľnosti. Pri skorom stmievaní je najdôležitejšia jedna vec, a tou je byť viditeľní. V týchto dňoch sa vám môže ľahko stať, že pri rannom zhone určite ani nepomyslíte nato, že keď pôjdete z práce, bude už tma. A presne v takom to prípade môžete využiť svoje Apple Watch zariadenie.

Vedeli ste o tom, že inteligentné hodinky od spoločnosti Apple disponujú, okrem klasického svetla, aj ďalšími funkciami a tými sú stroboskop a červené výstražné svetlo? Toto svetlo dokáže plnohodnotne osvetliť, či už idete z práce pešo alebo na bicykli. V skratke, dá okoloidúcim vedieť, že aj vy ste účastník premávky. Predídete tak rôznym nepríjemným situáciám a hlavne nehodám.

                                                                                                            Zdroj: appadvice.com

Ako si na hodinkách nastavíte núdzové svetlo?

Úplne jednoducho. V ovládacom centre, potiahnutím prsta od spodnej časti displeja smerom nahor, zapnete – ikona svietidla a jednoduché funkcie meníte posúvaním doľava. Ako prvú funkciu nájdete klasické svetlo, druhé stroboskop-blikajúce svetlo a ako tretie výstražné červené svetlo. Nemusíte sa báť, žeby bolo osvetlenie slabé. Je dostatočne silné tak, aby ste boli videní. Inteligentné hodinky si môžete dať na ruku opačne, aby osvetlenie smerovalo dozadu, alebo si ich pripevníte na bicykel. To už je na vás. Dôležité je, aby ste boli viditeľní a tým pádom v bezpečí.