Apple Watch SE – kvalita za lepšiu cenu

Spoločnosť Apple urobila ten najlepší krok, keď na trh uviedla iPhone SE 2020. Zamerali sa na kvalitu a to za prijateľnejšiu cenu. V najbližšej dobe sa pravdepodobne dočkáme podobného kroku aj pri inteligentných hodinkách. Apple nám predstaví Apple Watch SE.

Informácie zverejnil leaker Komiya na tweete. Zo svojich zdrojov, ktoré sú blízke Apple spoločnosti zistil, že firma pracuje na nových inteligentných hodinkách rady SE. Kedže spoločnosť o chvíľu predstaví Apple Watch Series 6, rada SE bude ich lacnejším partnerom.

Zdroj: Pixabay.com

V dizajne žiadne prelomové zmeny nečakajte. Vonkajší dizajn je prakticky to isté, s čím sme sa stretli pri modely série 3. Zmenou prejde hlavne vnútro a to konkrétne hardvér. Hodinky budú mať v sebe modernejší procesor S6 & W4 a 16 GB úložisko. Digitálna korunka by mala poskytovať haptickú odozvu, no táto informácia nie je stopercentná. Dizajnové verzie budú rovnaké. A to ako hliníkový model, no pravdepodobne vo viacerých farebných prevedeniach. Vylepšené zariadenie by malo disponovať aj Bluetooth 5.0 a medzinárodným SOS volaním, dostupným pre cellular verziu. Uvedenie na trh je naplánované až budúci rok, pravdepodobne v marci 2021.