Apple Watch Series 6

Na tohto ročnej Apple konferencii sme sa síce nedočkali predstavenia nových iPhonov, zato nám spoločnosť predstavila dva modely iPadov a inteligentných hodiniek. Konkrétne o očakávaných Watch Series 6 si povieme v tomto článku.

Väčšina fanúšikov istotne čakala, že najnovší model Apple Watch príde s bezrámčekovým displejom, no nestalo sa. Zmeny sa dočkalo akurát tak sfarbenie hodiniek. Okrem klasických farieb hodinky disponujú aj modrou a červenou. Tak ako je už zvykom, tieto hodinky sú dostupné v dvoch variantoch – 40 mm a 44 mm. Milovníkov týchto hodiniek určite poteší, že ak ste už majiteľom starších verzií, stále vám budú pasovať remienky. Watch Series 6 sú tiež vodeodolné až do hĺbky 50 metrov.

Zdroj: twitter.com

Displej inteligentných hodiniek

Displej týchto inteligentných hodiniek sa môže tiež pochváliť novým spracovaním. Tak ako predchádzajúca verzia, aj Series 6 sa pýšia Always-On Retina LTPO OLED displejom. Novinkou je, že pri pokojovej polohe, to znamená pri zvesenom zápästí, sú 2x jasnejšie. Maximálny jas displeja pri týchto hodinkách dosahuje aj 1000 nitov. Verzia 40 mm má displej s plochou 759 mm2 a disponuje rozlíšením 324×394 px. Druhá, väčšia verzia 44 mm disponuje displejom s plochou 977 mm2 a 368×448 px.

Zdroj: dignited.com

Nové Watch Series 6 disponujú procesorom S6. Spoločnosť Apple uvádza, že je to prispôsobený procesor A13 Bionic, ktorý momentálne nájdeme v iPhonoch 11. V porovnaní s predchádzajúcim čipom S5 je o niekoľko desiatok percent výkonnejší a hlavne úspornejší a disponuje dvomi jadrami. Úložisko týchto hodiniek ponúka 32 GB, čo vystačí na všetky dáta. A pravdepodobne sa vám túto pamäť ani nepodarí zaplniť.

Zo štandardných funkcií tieto hodinky samozrejme ponúkajú kompas, GPS, už spomínanú vodeodolnosť do hĺbky 50 metrov. Ďalej napríklad akcelerometer, EKG, gyroskop, snímač okolitého osvetlenia a ešte mnoho ďalšieho. Tieto hodinky ako prvé ponúkajú ultra-širokopásmový U1 čip.

Čo ponúkajú nové?

Funkcie, ktoré vás zaujmú najviac sú tie, ktorými nedisponujú žiadne iné Apple Watch, len tieto najnovšie. V prvom rade musíme spomenúť úplne nový a prepracovaný senzor srdcovej aktivity. Tento senzor dokáže pomocou infračerveného svetla zistiť farbu krvi a tak určiť jej nasýtenie kyslíkom. A pre tieto potreby je súčasťou watchOS 7 špeciálna aplikácia Saturácia kyslíkom. V nej si ju počas 15 sekúnd môžete zmerať. Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorú môžeme spomenúť je stále aktívny výškomer. Funguje na pozadí celú dobu a zaznamenáva všetky dáta. Series 6 tiež ponúkajú až o 50% hlasnejší reproduktor a kvalitnejší mikrofón určený pre využitie v aplikácii Hluk. Samozrejme nechýba obľúbená Detekcia pádu s možnosťou zavolania na tiesňovú linku.

Zdroj: fortune.com

Apple Watch Series 6 možno nesplnili očakávania všetkých fanúšikov, no aj pri tejto sérii si milovníci inteligentných hodiniek prídu na svoje. Či už pri funkciách týkajúcich sa vášho zdravia alebo pri overených funkciách z predošlých sérii, ktoré sú súčasťou vášho každodenného života.