Čaká nás bezdrôtové nabíjanie pomocou laserov?

Spoločnosť Huawei podala patent na bezdrôtové nabíjanie pomocou laserov. To by umožnilo nabíjanie telefónu bez toho, aby sme museli použiť kábel alebo telefón položiť na podložku. Spoločnosť čaká, že laserové nabíjanie bude možné v priebehu niekoľkých generácií.

Bezdrôtové nabíjanie upútalo pozornosť nejdeného držiteľa moderného smartfónu. Označuje sa za technológiu inteligentných telefónov budúcnosti. Vďaka nej si telefón môžete nabiť bez toho, aby ste museli mobil položiť na nabíjaciu podložku alebo použiť kábel. V minulosti sme sa už stretli so spoločnosťami, ktoré takúto schopnosť propagovali a použili na to rádiové vlny.

Čínska spoločnosť tvrdí, že takáto technológia bude umožňovať nabíjanie, samozrejme s podporovanými zariadeniami, viacerým používateľom cez bezdrôtový modul v miestnosti. Laserové nabíjanie by tiež obsahovalo bezpečnostnú funkciu, ktorá detekuje oči v dráhe lasera. To by chránilo ako ľudí, tak aj zvieratá. Technológia by sa mohla využívať aj na nabíjanie zariadení v strednej až veľkej vzdialenosti. A to od telefónov až po drony. Čo by v praxi znamenalo, že by ste svoje zariadenie mohli používať bez prestávky, pretože by sa stále nabíjalo. Či to však bude mať pozitívny vplyv na životnosť batérie je už otázne…

Zdroj: androidauthority.com

Spoločnosť uviedla pre úrad Android, že pre zariadenia, ktoré sa budú nabíjať touto metódou, je potrebný špecifický snímač. V predstave to má byť receptor podobný miniatúrnemu solárnemu článku. Spoločnosť tiež uvádza, že musí najprv určiť maximálnu rýchlosť nabíjania alebo maximálny počet zariadení, ktoré sa budú súčasne nabíjať. Podľa spoločnosti by to malo byť v telefónoch o dve až tri generácie.

Pravdepodobne si na takúto funkciu ešte musíme počkať. Ale ak spoločnosť dokáže vyriešiť hlavné technické problémy a tiež problémy s používateľnosťou, určite sa máme načo tešiť.