Gmail s novým logom

Spoločnosť Google sa rozhodla pre zmenu. Nahrádza svoje ikonické logo obálky pre službu Gmail, ktorý bude viac v súlade s ostatnými produktmi Google. Nové logo pre službu Gmail je teraz písmeno M. Dizajnovo je spracované do hlavných modrých, červených, zelených a žltých farieb spoločnosti Google. Teraz sa viac zhoduje s logami ako samotný Google, Mapy Google, Chrome a ešte mnohými produktami od Google.

                                                                                       Zdroj: theverge.com

Ako uviedla spoločnosť Fast Company, Google uvažoval o úplnom zrušení červenej farby z Gmailu. No ľudia zapojení do výskumov používateľských štúdii boli proti. Dopomohli Googlu uvedomiť si, že predchádzajúce logo nebolo zlým dizajnovým prvkom. TO umožnilo tímu experimentovať s písmenom M a pridať tradičné farby spoločnosti Google.

Nové logo bude ťažké odlíšiť popri iných logách Googlu. Spoločnosť Google tiež vylepšil logá na funkciách Dokumenty, Kalendár, Stretnutie a Tabuľky tak, aby zodpovedali novému dizajnu Gmail. Google sa vlastne pokúša zlúčiť služby Gmail, Chat a Docs pod jednu strechu pre lepšie celkové pôsobenie. Užívatelia sa nebudú musieť učiť nič nové, budú mať len priamejší prístup k aplikáciám.