Ochranné sklo Gorilla Glass Victus

Nová ochrana pre váš smartfón

Spoločnosť Corning nám v posledných dňoch predstavila svoje nové ochranné sklo Gorilla Glass Victus. V porovaní s predchádzajúcimi ochrannými sklami nám spoločnosť sľubuje ochranu pred pádom z výšky až dvoch metrov a väčšiu odolnosť voči škrabancom.

Predchádzajúce modely ochranných skiel síce toho tiež sľubovali veľa, no výsledok nebol vždy taký, ako sa očakávalo. Výroba týchto ochranných skiel sa zameriavala hlavne na odolnosť pre prípad pádu, no na úkor škrabancov. Pri tomto novom modely nám ale spoločnosť Corning sľubuje značné zlepšenie z oboch strán. Tvrdia, že odolnosť pri poškriabaní sa zvýšila dvojnásobne v porovnaní v predchádzajúcim prevedením Gorilla Glass 6.

Mali by ste si však uvedomiť, že nieje pád ako pád. Odolnosť sa môže líšiť a to práve v závislosti od toho, ako vám telefón spadne alebo sa poškriabe. Spoločnosť Corning otvorene priznáva, že Gorilla Glass Victus nie je odolný, ak ho máte vo vrecku napríklad s kľúčami alebo mincami. Inými slovami, malým škrabancom sa predsa len nevyhnete. Takže aj napriek väčšej ochrane si budete musieť dávať pozor nato, čo budete mať vo vrecku spolu s vaším smartfónom.

Spoločnosť taktiež zverejnila video kde porovnáva svoje nové ochranné sklo v porovnaní s konkurenciou.

Zdroj: Youtube