Home office zvýšil predaj Apple Mac a iPad

Súčasná situácia okolo pandémie Koronavírusu neteší nikoho z nás. Dodržiavanie odporúčaní vlády, rôzne zákazy, malé obmedzenie slobody. Už začiatkom prepuknutia tohto vírusu bolo množstvo celosvetovej populácie nútené pracovať z domu. A to odstupom času ukazuje ako veľmi pozitívna vec pre výrobcov počítačov a tabletom. Hlavne značky Apple, pretože tá uplynulý štvrťrok zaznamenala výrazný rast v predaji Macov a iPadov.

Čo sa týka predaja Macov, za posledné roky to práve nebolo príliš chválihodné a lepšie časy Applu boli v tomto smere nedohľadne. Ale kedže pandémia donútila viacero ľudí a firiem k home office, zvýšila predaj IT zariadení. A to sa veľmi pozitívne podpísalo na predajoch Apple Mac. Len za uplynulý štvrťrok spoločnosť Apple zaznamenala tržby v predaji Macov vo výške 7 miliárd eur. Čo je o skoro 1,2 miliardy dolárov viac ako v 1. štvrť roku. Tento úspech sa zopakoval aj pri predaji iPadov. Tie priniesli tržby vo výške 6,5 miliárd dolárov, čo je viac o 1,5 miliardy ako vo štvrťroku predtým.

Podľa Tima Cooka, generálneho riaditeľa spoločnosti, je nárast tržieb veľmi dôležitý. A to práve preto, že prišiel v čase kedy a dodávateľský reťazec potýkal s veľkými problémami súvisiacimi práve s pandémiou koronavírusu. Preto neboli niektoré Macy úplne dostupné. No aj pre tieto ťažkosti boli tržby úspešné. Je však otázne, či tento úspech nie je len dočasný. Svete sa totiž na Home office už vybavil. A teraz navyše očakáva príchod procesorov Apple Silicon, ktorý bol oznámený na WWDC.