Huawei P40 Pro

Tak ako už sme pri značke Huawei zvyknutí, najvyššia kvalita funkcií sa pripisuje hlavne fotoaparátom. Iné to nie je ani pri najnovšom prírastku od tejto spoločnosti, Huawei P40 Pro. Tento smartfón sa taktiež môže pochváliť výrazne lepšou kvalitou videa.

Tento najvýkonnejší smartfón od spoločnosti Huawei sa môže pochváliť nie len perfektnými fotoaparátmi ale aj dokonalým displejom a nádherným dizajnom. A čo fanúšikovia značky Huawei očakávali najviac, výrazne sa zlepšila kvalita videa.

Dych berúci dizajn

Huawei P40 Pro sa pýši v skutku famóznym dizajnom. Jeho 6.58″  OLED displej je zaoblený po všetkých stranách, čo pôsobí veľmi štýlovo. Pri tomto smartfóne vám bude hneď jasné, že nejde len o obyčajný displej. Ponúka vám rozlíšenie o veľkosti 1200×2640 pixelovobnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Obrazovka vám tiež ponúka jasnéživé farby.

V prednej časti sa nachádza zabudovaná duálna kamerainfračerveným senzorom. Rozlíšenie hlavného senzoru je 32 Mpx, typ pomocného senzoru je ToF na meranie 3D hĺbky scény. To vám v kombinácii s infračerveným senzorom umožní bezpečné odomykanie tvárou aj v noci. V displeji tiež nájdete reproduktor a snímač odtlačkov prstov.

Celé telo tohto smartfónu, aj predná aj zadná strana, na sebe sklo, ktorý spája kovový rám. Bočná hrana disponuje napájacím tlačidlom a tlačidlami hlasitosti. Na spodnej strane klasicky nájdeme USB-C port a hlavný reproduktor. Poteší vás aj odolnosť voči prachu a vode, ktorá je na úrovni IP68.

Zadnej strane tohto smartfónu nie je čo vytknúť. Celkový dizajn a prevedenie farieb pôsobí v skutku luxusne. Fotoaparáty majú rovnaké zloženie a umiestnenie senzorov ako predchádzajúca rada P30 Pro. No vďaka vylepšenému dizajnu pôsobia lepším dojmom.

Žiadne pripomienky nemáme ani k pohodlnosti pri držaní a ovládaní tohto smartfónu. Nešmýka sa, taktiež na sebe nezanecháva odtlačky prstov.

Perfektný výkon a mnohé vylepšenia

Tento smartfón je poháňaný procesorom Kirin 990 5G. Z toho vyplýva, že umožňuje pripojenie do 5G sietí, čo na Slovensku zatiaľ nevyužijete. Čo sa týka ďalšej výbavy, telefón disponuje 8GB RAM a 256 GB úložiskom. To si môžete rozšíriť cez nanopamäťové karty od Huawei. Plynulé reakcie tohto smartfónu vám umožní operačný systém Androis 10.

Batéria, ktorou P40 Pro disponuje, je v dnešnej dobe nadštandardná, 4200 mAh. Čo v praxi znamená výdrž skoro jeden a pol dňa, pri aktívnom používaní skoro 6 hodín. 40 W káblové nabíjanie je doplnené 27 W nabíjaním, taktiež nechýba funkcia reverzného bezdrôtového nabíjania. Novinkou je, že v nastaveniach batérie si môžete aktivovať funkciu inteligentného nabíjania, ktorá zvyšuje životnosť batérie.

Bez google služieb

Isto ste postrehli, že tento smartfón nepodporuje Google služby. Čo je však dôležité vedieť je to, že v každodennom používaní tohto smartfónu to nie je žiadna katastrofa. Je jasné, že mnohým bude určite chýbať platenie cez Google Pay a ešte zopár aplikácií. Avšak niektoré z nich môžete nahradiť aplikáciami, ktoré ponúkajú Huawei služby.

Lepšie používanie

Texty na tomto smartfóne uvidíte o čosi menšie, a to pre zoptimalizovanie prednastavenej veľkosti textu aj zobrazenia. Taktiež vás poteší nové gesto na prepínanie medzi aplikáciami a vylepšený multitasking. Ak potiahnete prst z ľavej alebo pravej strany a podržíte ho, zobrazí sa vám bočný panel fungujúci ako rýchla voľba medzi vami zvolenými aplikáciami.

Fotoaparát novej generácie

Kvalita predné fotoaparátu je výrazne lepšia ako v predchádzajúcih modeloch, pretože budete môcť pomocou neho zachytiť obrovské množstvo detailov. Ponúka taktiež automatické zaostrovanie a umožní vám záznam videa v rozlíšení až 4K.

Zadný fotoaparát je podobný ako pri P30 Pro. Pri tomto modely sú však vylepšené senzory. Rozdiel nájdete aj v prípade ultraširokouhlého fotoaparátu. Hlavný 50 Mpx fotoaparát UltraVision ponúka optickú stabilizáciu, taktiež živé podanie farieb. Má skvelý dynamický kontrast a pri vytváraní prirodzeného efektu rozmazaného pozadia nemusíte použiť režim Clona. A aj pri zlom svetle budete môcť nasnímať krásne fotografie.

Senzor 40 Mpx Cine je určený hlavne na video. Zachytí viac detailov a vaše zábery budú kvalitné aj v noci. Ďalším zaujímavým fotoaparátom je periskop s 5x optickým priblížením, 10x bezstratovým a 50x digitálnym zoomom. S rozlíšením 12 Mpx zachytíte viac svetla ako pri P30 Pro.

S týmto telefónom nás spoločnosť Huawei určite potešila. Či už dizajnom, pripravenosťou na 5G budúcnosť, vylepšeniami a v neposlednom rade fotoaparátmi. Absencia Google služieb vás možno odrádza ale môžete si byť istý, že tento telefón vám nedovolí aby ste boli v niečom ukrátený. Ponúkne vám množstvo alternatív, s ktorými sa určite v žijete tak, ako pri používaní iných smartfónov.