iMac 27″ (2020)

Špekulácie okolo príchodu nového iMac 27″ (2020) sú na konci. Apple predstavil novú generáciu cez tlačovú správu. Nejde však o žiadny nový dizajnový kúsok, všetky zmeny sa udiali vo vnútri.

iMac 2020 sa môže pýšiť 10. generáciou procesorov Intel Core. Mal by dosahovať pri Turbo Boost až o 65% lepší výkon ako predchádzajúca generácia. Krok vpred je aj navýšenie RAM pamäte na 128 GB. Vylepšení bude tiež grafický výkon. Tento nový iMac dokáže oproti predchodcovi dosiahnuť o 55% lepší grafický výkon, a to vďaka grafike Radeon Pro 5000. Apple sa taktiež rozhodol do všetkých svojich iMac 27″ zakomponovať SSD disky. Tie spríjemnia a uľahčia prácu. Do iMac možno nakonfigurovať aj 8TB SSD. A to zaručí, že sa už zaručene nebudete sťažovať na nedostatok miesta. taktiež Vás poteší bezpečnostný čip T2, ktorý šifruje všetky dáta na disku. Takže sú v úplnom bezpečí. Verní fanúšici však vedia, že sa nekoná nič prevratné. Na tento čip sme zvyknutí aj z iMac Pro alebo Mac Pro.

Krásnym dizajnovým vylepšením prešiel displej Retina. Ten podporuje vďaka novým senzorom True Tone zobrazovanie bielej v závislosti od vášho okolia. Tento iMac si môžte tiež zakúpiť so špeciálnou nano-tectúrovou úpravou displeja. Tá napomáha k odrážaniu slnečných lúčov a tým sa užívateľom bude na neho lepšie pozerať. Web kamera ponúka 1080p, čo je pre fanúšikov dobrá práva, oproti predchádzajúcej ponuke 720p. Nie je to nič prevratné ale predsa je to pokrok oproti minuloročným modelom. Zo zvuku na tomto iMac budete takisto nadšení. Vylepšené reproduktory sa môžu pochváliť hlbšími basami a celkovým vyšším podaním zvuku. Navyše, s hovormi cez FaceTime budete nadmieru spokojní. Všetko vďaka mikrofónu, ktorý má štúdiovú kvalitu.