iPhone 11 /11 Pro / 11 Pro Max

Smartfóny od spoločnosti Apple sú priamym nástupcom predchádzajúceho modelu, iPhone XR. Líšia sa výkonom, lepšou výdržou a perfektným nočným režimom.

iPhone 11

Dizajn smartfónu iPhone 11 sa v skutku nezmenil. Iné je len rozloženie prvkov na zadnej strane a odolnejšie krycie sklá. Najväčšou zmenou je dvojica zadných fotoaparátov, ktoré sú osadené v brúsenom skle. Zmenilo sa tiež to, že logo jabĺčka je posunuté na stred. Dostupnosť farieb je široká, hneď šesť farebných prevedení, takže si určite prídete na svoje.

Zdroj: twitter.com

Dizajn iPhone 11

Obvodový rám je vyrobený z precízne opracovanej chirurgickej ocele s matnou povrchovou úpravou. Práve matná úprava má za výsledok spoľahlivosť držania a úchopu. Zadná strana strana je trochu šmýkľava ale umožňuje bezdrôtové nabíjanie. Dizajnova črta tohto smartfónu je vyčnievajúca štvrcová platforma s dvojicou objektívov fotoaparátu. Je veľmi užitočná, pretože jej hrana zabráni smartfónu zošmýknuť sa z podložky. Čo sa týka odolnosti, tá je na úrovni štandardu IP68. Apple garantuje ponorenie smartfónu do hĺbky 4 metrov na 30 minút.

Zdroj: mzone.sk

Displej iPhone 11

Displej má rozlíšenie 828 × 1792 px a uhlopriečku 6,1″. Disponuje oleofóbnou vrstvou a jasom podsvietenia 625 cd/m2, s ktorým budete spokojní aj počas slnečného dňa. O automatickú reguláciu jasu podsvietenia a prispôsobenie farieb okoliu sa stará operačný systém iOS 13. Verzie Pro a Pro Max pri nastavení tmavého režimu prejavujú výhody displeja OLED avšak to len pri operačnom systéme iOS 13. Čo sa týka základnej verzie iPhonu 11, tak pri IPS displeji vyniká hlavne čierna farba.

Smartfón iPhone 11 disponuje najvýkonnejším čipom A13 Bionic. Hardvérová a softvérová umelá inteligencia vás bude sprevádzať všetkými funkciami. Podľa Applu je výdrž batéria lepšia ako pri predchádzajúcich sériách. iPhone 11 vydrží za intenzívneho používania jeden deň, aj s rezervou. 18W nabíjačka nabije batériu na 50% za 30 minút. So zvukom tohto telefónu budete tiež spokojní.

Fotoaparáty iPhone 11

Základný model iPhone 11 má dva objektívy. Širokouhlý a ultraširokouhlý s rozlíšením 12Mpx. Optickou stabilizáciou disponuje hlavný, širokouhlý, ktorý má priemer pixelov 1,4 mikrometra s využitím technológie dual pixel.

Fotografovanie cez deň

Ako už býva zvykom pri fotografovaní s iPhonom, zábery majú živé farby vďaka technológii HDR. Samozrejmosťou je rozostrené pozadie pri portrétoch. Využijete to aj pri iných záberoch, kde je ľudská tvár. Pri vylepšenom portrétnom režime je možnosť natáčania spomaleného videa. Spokojní budete aj s rýchlosťou zaostrovania, aj s prepínaním medzi fotoaparátmi.

Zdroj: wccftech.com

Fotografovanie v noci

Pri fotografovaní v noci sa vám pri vypnutom blesku automaticky zapne nočný režim. Vaše zábery budú krásne napríklad aj pri slabom pouličnom osvetlení. A ak si večerné zábery pozriete na obrazovke alebo monitore, zaručene vás zaujme veľmi príjemný farebný šum v tmavších plochách.

Zdroj: medium.com

Video dokáže tento smartfón natáčať v maximálnom rozlíšení 4K. Počas aktívneho natáčania môžete plynule prepínať z klasického režimu do širokouhlého. A zatiaľ čo natáčate video a približujete, zoomuje sa aj zvuk. Video je na vyššej úrovni aj vďaka cinematic stabilizácii.

Veľký brat iPhone 11 Pro

Veľkým bratom iPhone 11, ktorý spoločnosť Apple predstavila je iPhone 11 Pro. Tento smartfón padne rúk ako uliaty. Vyzerá perfektne, spokojný budete aj s fotoaparátmi, taktiež s výkonom. Krycie sklo je naozaj veľmi odolné a na zadné matné sklo sa vám nebudú zachytávať žiadne odtlačky prstov.

Zdroj: paulalopiccolo.over-blog.com/

Vlastnosti iPhone 11 Pro

XDR Retina displej o veľkosti 5,8″ má skvelé rozlíšenie. Ak porovnáme kvalitu s mladším bratom, kvalita jasu a čitateľnosti na slnku je podstatne lepšia. O výkon 11 Pro, tak ako aj u jeho predchodcu, sa stará procesor A13 Bionic. Kapacita pamäte zostala nezmenená a to 4GB. K dispozícii sú tri pamäťové verzie 64 GB, 256 GB a 512 GB. Niet pochýb o tom, že tento smartfón je veľmi výkonne zariadenie. Či už hrajete hru alebo vykonávate akúkoľvek činnosť, nebudete pociťovať žiadne obmedzovanie vo výkone.

Fotografovanie s iPhone 11 Pro

S fotoaparátmi tohto smartfónu budete nadmieru spokojný. Základný je širokouhlý aj ultraširokouhlý snímač majú rozlíšenie 12 Mpx. Tretí je klasický v podobe teleobjektívu s 12Mpx rozlíšením. Predný fotoaparát TrueDepth s 12 Mpx je podstatne lepší ako pri predchodcovi. Asi najpodstatnejšou novinkou pri fotoaparátoch je nová Al funkcia – DeepFusin, ktorá zdokonaľuje fotografie.

Batéria

Na jedno nabitie vám tento smartfón vydrží aj náročnejší pracovný deň a to vďaka 3046 mAh batérii. V balení iPhone 11 Pro nájdete rýchlu 18W USB-C nabíjačku. S ňou nabijete svoje zariadenie na 100% cca za jednu hodinu.

iPhone 11 Pro Max

V závere si povieme o poslednom bratovi z tejto trojice smartfónov, iPhone 11 Pro Max. Tento smartfón vyzerá lepšie, ako ho možno niektorí vidia na obrázku. Čo sa týka samotného dizajnu, tam a toho veľa nezmenilo. Predné aj zadné sklo je tvrdšie a matná úprava má jedinečnú vlastnosť-nezanecháva odtlačky prstov. Dobre sa drží a tiež sa nemusíte báť o to, že sa vám vyšmykne. Pri tomto modely je taktiež chváli hodná odolnosť voči vode a prachu. Tento smartfón by mal zvládnuť ponorenie do hĺbky 4 metrov na 30 minút. Logo jablka je posunuté, ako pri zvyšných bratoch, do stredu a na zadnej strane tiež nájdeme tri nápadne fotoaparáty.

6.5″ Retina displej má skvelé rozlíšenie a skoro všetko na ňom vyzerá dobre. Inak je na tomto telefóne všetko je na svojom mieste, ovládacie prvky ostali taktiež zachované. Výkon je taktiež v rukách procesoru A13 Bionic. Vďaka tomu je to taktiež výkonné zariadenie, s ktorým nebudete mať žiadny pocit obmedzenia.

Ako pri všetkých smartfónoch, najpodstatnejší je fotoaparát. Tak ako aj pri predošlých modeloch, fotoaparátom tejto série nieje čo vytknúť. Tri fotoaparáty, ktorými tento smartfón disponuje sú úplne postačujúce, parametrami porovnateľnými s predchodcami. Oba Pro modely majú 4-násobný optický zoom a nočný režim, ktorý sa zapína automaticky. Nechýba ani plynulosť pri prechádzaní u ultraširokého snímača až po teleobjektív počas natáčania.

Batéria má kapacitu 3500mAh. Výdrž samozrejme závisí od vyťaženia. ale tak ako pri predošlých modeloch, je uspojivá. Nabíjanie nebude žiaden problém, aj tu v balení nájdete 18W USB-C nabíjačku, s ktorou nabíjanie bude extrémne rýchle.