iPhone – balenie bez nabíjačky a slúchadiel

Niektoré modely Apple iPhone prídu o svoje príslušenstvo. iPhone XR, iPhone 11 a iPhone SE(2020) si s napájacím káblom a slúchadlami už nekúpite.

Spoločnosť Apple predstavila prvé iPhony, ktoré budú predávané bez napájacieho kábla a slúchadiel. Rad iPhone 12 si zakúpite len s káblom USB-C Lightning. Po novom sa táto zmena bude týkať aj už spomínaných starších modelov. Adaptér a slúchadlá EarPods v balení už nenájdete.

Prečo je to tak?

Spoločnosť Apple dospela k názoru, že každý používateľ mobilného telefónu iPhone už doma nabíjací adaptér má. Spoločnosť tak ušetrí peniaze na nákladoch a môže zmenšiť balenie. Tým sa dosiahne to, že v odpadkovom koši skončí menej odpadu, menej káblov a taktiež slúchadiel. Takže ak žijete spojení s prírodou, určite oceníte tento prínos pre životné prostredie.

Francúzsko bude jedinou krajinou, kde si budete môcť iPhone zakúpiť aj so slúchadlami EarPods. Budú dodávané so všetkými dostupnými modelmi, ktoré sú v predaji. Výnimka je upravená miestnymi zákonmi o prístupnosti. Tá od všetkých výrobcov telefónov vyžaduje aby boli slúchadlá súčasťou dodávky.

To, že pri kúpe iPhone nenájdete nabíjačku a slúchadlá sa spoločnosť snaží čiastočne kompenzovať. Znížila cenu EarPods o 10 dolárov. Aktuálna cena je znížená na 19 dolárov, čo je zodpovedné cene nového 20W napájacieho adaptéra.