Nová Apple TV Leave a comment

Ubehlo už viac 3 roky od predstavenia poslednej generácie Apple TV. Dá sa povedať, že tento produkt už značne “zostarol”. Preto by určite nebolo na škodu, keby spoločnosť Apple prišla s novou generáciou, ktorá by ponúkala napríklad vyšší výkon. Podľa leakera s prezývkou Fudge to spoločnosť, našťastie, v pláne má.

Podľa už spomínaného zdroja pracuje Apple na dvoch typoch Apple TV, ktoré sa od seba líšia procesormi. V jednom by mal byť osadený čipset A12 a v druhom A14X. Druhý model by mal byť high-endový kúsok. Mal by byť zameraný hlavne na používateľov Apple Arcade – čo by malo zabezpečiť dostatočne výkonný hardware, ktorý bude schopný rozbehnúť aj najnáročnejšie hry. Údajne práve tie začal Apple v spolupráci s vývojármi pripravovať, aby mal pri predstavení televízie čo najlepšie argumenty k dôvodom vyhotovenia nového produktu. Pri novej Apple TV by sme sa mali dočkať základného modelu a modelu rady Pro.

Spomínaný Leaker na svojom tweete potvrdil aj to, že Apple pracuje taktiež na novom ovládači pre Apple TV. Nie je síce jasné, či má ísť o nástupcu Siri Remote ovládače alebo o nový herný ovládač. No vzhľadom nato, že sa v posledných mesiacoch  rozpráva o príchode oboch týchto produktoch, je pozitívne tvrdenie, že sa pracuje aspoň na jednom z nich. Bližšie detaily o produktoch však nie sú známe. Taktiež ani uvedenie na trh. Tak ako sa špekuluje o konci tohto roku, tak aj o začiatku toho budúceho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *