Očakávaná novinka iPad Air 2020 Leave a comment

Kompletná premena dizajnu tomuto modelu prospela. Základom iPad Air 2020 je 10.9″ Liquid Retina displej. Ten ponúka rozlíšenie 2360×1640 Px a pokrýva celú prednú časť. Disponuje podporou P3, TrueTone a svietivosť na úrovni 500 nitov. Naozaj perfektným prvkom je antireflexná vrstva.

O skutočne extra výkon tohto iPadu sa postará najmodernejší Apple čip vyrobený 5 Nm technológiou, A14 Bionic so 64-bitovou architektúrou. iPad Air je aj energetický vyspelejší a šetrnejší k 28.6 W batérii, ktorá tak, ako nový iPad 8.generácie, ponúka celodennú výdrž. Novinke A14 Bionic sekunduje aj Neural Engine najnovšej generácie. Procesor je o 40% výkonnejší a grafika si polepšila o 30%. Vybrať si môžete z dvoch pamäťových verzií a to 64 GB a 256 GB.

                                                                                     Zdroj: pcrevue.sk

Dizajn iPad Air 2020 výrazne pokročil. Zaujme vás hliníkový rám s hranami, no asi najzaujímavejšia je úplne nová generácia snímača odtlačkov prstov Touch ID, ktorá je menšia a rýchlejšia a je zjednotená v tlačidle napájania. Odomykanie tváre tu nenájdete ale to vôbec nevadí. Tlačidlom napájania iPad Air rozsvietite a rovno otvoríte. Využijete to aj v rámci Apple Pay platieb alebo nákupu aplikácii. Poteší tiež USB-C konektor a podpora Apple Pencil 2

Táto novinka je dostupná v piatich farbách – stieborná, vesmírne šedá, zelená, modrá a ružovo zlatá. Ak by ste mali záujem o kúpu tohto modelu, zaručene poteší kompatibilita s novými klávesnicami Apple Keyboard Folio, ktoré disponujú trackpadom a dodatočným USB-C konektorom. Vďaka 4 reproduktorom si tiež naplno vychutnáte obľúbenú hudbu aj filmy.

S týmto iPadom si tiež užijete aj fotografovanie. Ponúka hlavný snímač s rozlíšením 12 Mpx s optickou stabilizáciou obrazu a clonou f/1.8, čo umožní nahrávanie videa v maximálnom rozlíšení 4K. Predný snímač disponuje 7 Mpx rozlíšením, clonou f/2.0 a softvérovou stabilizáciou obrazu. Video budete môcť nahrávať v maximálnom rozlíšení 1080p/60fps. Poteší tiež rýchla Wi-Fi 6.generácie, Bluetooth 5, 2 mikrofóny, smart/magic konektor a tiež LTE verzia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *