Problémy po prechode na iOS 14

Stáva sa, že po prechode na nové verzie operačných systémov spoločnosti Apple sa používatelia stretávajú s nepríjemnými softvérovými chybami. Sú dokonca občas až tak závažné, že je využívanie daných zariadení výrazne znížená.

Spoločnosť Apple mala tento rok v pláne tieto chybičky krásy výrazne zredukovať novým štýlom vývoja. Nanešťastie, nepodarilo sa jej to. Majitelia iPhonov hlásia od prechodu na nový operačný systém iOS 14 značne nižšiu výdrž batérie. A s takým to problémom sa stretávajú aj majitelia Apple Watch s watchOS 7. Tým, okrem iného, znefunkčňuje GPS modul a to má za následok neukladanie záznamov trás v aplikáciách na cvičenie. Apple sa s tými to problémami verejne stotožňuje a používateľom sa pokúsi pomôcť s ich odstránením.

Na oficiálnych stránkach tejto spoločnosti nájdete dokument s riešením pre problémy s výdržou batérie pri daných produktoch, taktiež aj s problémami s GPS u Apple Watch. Je to pomerne jednoduché, no nepríjemné riešenie. Konkrétne ide o obnovenie daných zariadení cez ich nastavenie. Pri Apple Watch môže (no nemusí) pomôcť aj keď sa “odpárujete” a následne “spárujete” s telefónom. Tento spôsob však pomôže len veľmi malému počtu užívateľov. Takže aj pri hodinkách vám nezostane nič iné ako ich cez nastavenia úplne obnoviť.

Obnovenie zariadení Apple odporúča ako prevenciu pred viacerými problémami. Vyriešiť má napríklad aj chyby, ktoré bránia spusteniu zdravotných záznamov v aplikácii Zdravie alebo ťažšie načítanie dát v aplikácii Fitness. Takže ak máte problémy so svojím zariadením, vyriešiť to môžete obnovením zariadenia. Pred obnovením si však vytvorte zálohu na iCloude, ktorá zaistí, že aj po obnovení sa zariadenie vráti do pôvodnej podoby.