Rozhodne originálny Apple Lightning kábel !

Povedzme si úprimne, komu z Vás sa už stalo, že stratil kábel na nabíjanie? Ráno ho máte položený na stolíku a keď sa po celom dni vrátite domov a chcete dobiť šťavu svojmu iPhonu, jednoducho zmizne. Alebo situácia kedy sa Vám kábel nejakým nedopatrením roztrhal, či poškodil a po pripojení k vášmu smartfónu nevidíte žiadne známky života… teda nabíjania. Jediné čo vám ostáva je zakúpiť si nový. Ale aký? V dnešnej dobe drahej elektroniky a jej príslušenstva si dva krát rozmyslíte koľko peňazí znova investujete.. Tu sa nám črtá otázka, budeme skutočne šetriť na veciach, ktoré ovplyvňujú fungovanie omnoho drahších vecí?

Rovnaký kábel, iná kvalita

Po celom svete na trhu s elektronikou nájdeme kopu produktov a príslušenstiev, ktoré sú buď certifikované za vyššiu cenu alebo nám označenie certifikácie chýba avšak cena je oveľa prijateľnejšia. Množstvo ľudí, ktorý musia peniaze obracať čoraz častejšie zakupujú neoriginálne (“fejkové”)  veci, produkty, čokoľvek. Veď nevadí, vyzerajú ako značkové, určite aj tak fungujú. A teraz sme prišli na kameň úrazu – skutočne tak fungujú?

Je mi jasné, že hneď po prvom nabití sa nepreukáže chybnosť kábla, pretože chyba sa nemusí ukázať hneď. Skôr či neskôr, neoriginálny, necertifikovaný kábel dokáže poškodiť telefón tak, že cena za opravu bude ďaleko vyššia. Na trhu sa v minulosti objavili neoriginálne káble, ktoré po určitom používaní zbĺkli.

Načo si dávať pozor pri výbere správneho káblu?

V prvom rade venujte pozornosť hlavne certifikácii. Produkty budú možno drahšie ale báť sa poškodenia svojho smartfónu nemusíte. Ako úctihodný príklad za všetko, si spomenieme náš Apple Lightning – originálny kábel od spoločnosti Apple.

Zdroj: MobileCare.sk (Lightning kábel umelca a zároveň verného zákazníka Grint.sk)

Prečo originálny Apple Lightning kábel?

Apple Lightning je originálny USB dátový kábel s dĺžkou 1 metra, ale samozrejme objednať si môžete rôzne druhy veľkostí. Kábel je vhodný aktuálne pre všetky typy mobilov značky iPhone, tabletov iPad a taktiež nové iPody. Okrem nabíjania ho môžete použiť aj na prenos dát medzi vaším mobilným zariadením a počítačom.

Jeho obojstranná konštrukcia sa postará o všetko, čo budete potrebovať. Na jednej strane nájdete zakončenie USB konektor, na druhej sa nachádza konektor Lightning. Kombinácia týchto dvoch zakončení vám zaručuje širokú kompatibilitu s prenosnými aj stolovými počítačmi a takisto napájacími adaptérmi.

Zdroj: google, www.descubreapple.com

Tento kábel sa stane vaším verným spoločníkom, či už ste majiteľom najnovšieho zariadenia od spoločnosti Apple alebo ste ostali verný starej dobrej klasike. Vaše nabíjanie a synchronizácia s vašimi Apple zariadeniami bude bezproblémová. Samozrejme, s produktom nájdete v balení aj sieťový adaptér. Pri kúpe nabíjačky je naozaj dôležité si všimnúť, čo je v balení, či sa tam nachádza sieťový kábel a či nieje určený len na nabíjanie.

Bezdrôtové nabíjanie

Ale ak ste modernou dobou nakopnutý už veľmi dopredu a všetky tie káble vás už omrzeli, máme tu ďalšiu, pohodlnejšiu možnosť – moderné bezdrôtové nabíjačky. Tie môžete využiť ak ste už hrdým vlastníkom najnovších iPhonov, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Váš telefón jednoducho položíte na nabíjaciu plochu a ona už spraví všetko, čo treba, aby ste mohli vykročiť do ďalšieho dňa s úsmevom a hlavne nabitým telefónom.

Ani pri bezdrôtových nabíjačkách sa neoplatí pozerať na cenu. Jediným tŕňom sú práve tieto neoriginály, ktoré nabíjajú veľmi pomaly a z dlhodobého hľadiska majú strašne negatívny vplyv na celkové zdravie vašej batérie. Takže nech si už kupujete čokoľvek, je stále na mieste porozmýšľať, pri ktorých veciach sa vám oplatí šetriť a pri ktorých zase nie.