Samsung Galaxy S20 FE – Fanúšikovská verzia radu Galaxy

V čase pandémie koronavírusu ľudia prepočítavajú všetky svoje financie. To si uvedomuje aj spoločnosť Samsung. Preto na trh privádzajú produkt, ktorý bude vyhovovať všetkým jeho fanúšikom a to za zaujímavú cenu. Zrodila sa hviezda radu Galaxy, fanúšikovská verzia S20 – Galaxy S20 FE (Fun Edition).

4G verzia radu S20 FE je vybavený klasickým Exynos 990. Samsung Galaxy S20 FE existuje aj v 5G verzii. Táto verzia disponuje Snapdragon 865 procesorom. Verzia sa dostane aj do Európy a ak naši operátori prejavia záujem, tak aj na Slovensko. Cena S20 FE 5G bude o 100 eur vyššia (cena základnej verzie je 649 eur).

                                                                                              Zdroj: Zinggadget.com

Vytvorený podľa fanúšikov

Z vyjadrenia spoločnosti Samsung vyplýva, že tento model je vytvorený podľa spätnej väzby fanúšikov. Tento smartfón nedisponuje žiadnym zakrivením hrán. Prichádza s plochým displejom s normálnymi pravými uhlami. Displej s FullHD+ rozlíšením má k dispozícii adaptívnu obnovovaciu frekvenciu 60 alebo 120 Hz. Systém si vyberá sám, aká obnovovacia frekvencia sa použije. Vy si však môžete vybrať aby bola zvolená vždy len 60 HZ pre maximálne šetrenie batérie. Frekvenciu 120 Hz ocenia hlavne milovníci hier. Displej je konkrétne Super AMOLED 2X a jeho uhlopriečka je 6.5″. Zadná strana, teda kryt je plastový.

Zdroj: Sammobile.com

Výnimočná výdrž

Nejeden z nás si želá na svojom smartfóne tú najlepšiu výdrž batérie. Galaxy S20 FE disponuje kapacitou 4500 mAh (len pre porovnanie, S20 má kapacitu 4000 mAh). Port na nabíjanie je USB-C, 3.5 mm port tu však nenájdete. V balení S20 FE nenájdete ani slúchadlá, čo môže byť dosť problém pretože USB-C slúchadlá nie sú dostupné v takej miere ako s 3.5 mm jackom. Farebné verzie zaručene potešia. Ku klasickej bielej a čiernej pribudla červená, modrá, fialová a oranžová verzia.

Slabšia, no stále dostačujúca pamäť

Čo sa týka pamäte tohto modelu je niečo málo slabšia v porovnaní s S20. Má 6 GB RAM (S20 má 8GB). No je to aj tak dostačujúce. Pre používateľov je pamäť je 128 GB a ak to nebude stačiť, môžete si ju rozšíriť pomocou microSD karty na 1 TB. Slot pre SIM kartu je dual SIM alebo SIM + microSD. Poteší aj optický snímač odtlačkov prstov, ktorý je pod displejom. Smartfón sa tiež pýši odolnosťou IP68. Galaxy S20 FE je trošku hrubší ako sme zvyknutí, má 8.4 mm a tiež má širšie rámčeky okolo displeja.

Fotoaparáty

Pri fotoaparátoch si taktiež všimnete zmenu. Disponuje 12MPx širokouhlým fotoaparátom a 12 MPx Dual Pixel s optickou stabilizáciou obrazu, ktorý je hlavný. Tele objektív má len 8 MPx, čo je v porovnaní s S20 dosť rozdiel, pretože ten disponuje teleobjektívom s 64 MPx. Ponúkne však optický trojnásobný zoom bez straty kvality, taktiež maximálny 30-násobný digitálny zoom. So selfie kamerou budete tiež maximálne spokojní. Má 32 MPx, čo je rozdiel oproti S20, ktorý má len 10 MPx.

medium_2020-09-24-313edc6710

                              Zdroj: Cartitleloanla.com

Čo sa týka režimov pri fotografiách, už samozrejmosťou je Nočná fotografia. Poteší tiež Profesionálne video s podporou mikrofónu v podobe bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds Live. Režim vhodný na sociálne siete, pretože Jednotlivé snímanie, zachytí 14 rôznych fotografií a videí na jedno stlačenie.

S týmto smartfónom si budete môcť vytvoriť vlastný filter pre fotografie a použiť ho na sériu fotiek. Rozmazané pozadie pri záberoch viete vytvoriť aj po vyhotovení, pri videách môžete meniť stupeň zahmlenia priamo pri natáčaní. Pri nahrávaní videa je tiež možné prepínanie zadného a predného fotoaparátu bez prerušenia videa, tiež stabilizáciu videa, vďaka čomu vytvoríte naozaj profesionálne dielo. Umelá inteligencia teleobjektívu 8 MPx dokáže snímať prvky s veľkosťou 1 mikrometra a svetelnosťou F2.4.

Nabíjanie

Nabíjanie, ktoré tento telefón podporuje je až 25 W. V balení budete mať však len 15 W napájací adaptér a odnímateľný USB-C kábel. Nabíjačku s podporou 25 W si tak musíte zakúpiť samostatne. Nabijete s ňou 50% batérie len za 30 minút. Galaxy S20 FE podporuje aj bezdrôtové nabíjanie do 15 W. S iným zariadením môžete zdieľať 5 W.

Tento telefón poteší všetkých fanúšikov zariadení od spoločnosti Samsung. Výbava je síce slabšia ale stále veľmi zaujímavá a hlavne dostačujúca.