Samsung Galaxy Tab S5e

Spoločnosť Samsung je známa nie len svojimi špičkovými mobilnými telefónmi. Na trhu predstavila aj zopár vychytávok v podobe tabletu.
Pri tablete Samsung Galaxy Tab S5e vám udrie do očí celkový dizajn a po uchopení jeho nízka hmotnosť. Celková premena v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi je hlavne v jeho výkone.

Vkusný dizajn

Dizajn tohto tabletu je krásny. A ak ho už chytíte do ruky, jeho hmotnosťou 400 g a hrúbkou 5.5mm budete naozaj potešení. Disponuje displejom Super AMOLED s veľkým rozlíšením 2560 × 1600 pixelov. Tiež vám ponúkne výborný maximálny jas na dennom svetle.

                    Zdroj: Youtube.com

Viac displeja, menej rámu

Displej tiež podporuje HDR 10 a je lemovaný naozaj tenkým rámom. Pozdĺž okrajov na nachádzajú štyri AKG reproduktory. Tie ponúkajú skutočne hlasný, čistý a výborný dynamický rozsah. Pre multimédiá je tento tablet ideálny. Port USB-C je zabudovaný do vypínača, taktiež snímač odtlačkov prstov. Samsung Galaxy Tab S5e tiež disponuje rozpoznávaním tváre, tak ako v predchádzajúcom modely.

Na zadnej strane Tab S5e sa už nenachádza sklo ale bridlicový kov, ktorý sa krásne prispôsobí okrajom. Kov na zadnej strane je menej klzký a nezanecháva na svojom povrchu odtlačky prstov. Zadná a predná kamera sa oproti predošlému vydaniu nezmenila, takže tu nečakajte žiadne prekvapenia. Ale to nie je nič, čo by robilo tento tablet horším. Ruku na srdce, kto z nás vytvára umelecké zábery pomocou tabletu? Takže ak si zhrnieme kvalitu kamier tohto tabletu, pre videohovory a zopár záberov, ktoré by ste sa predsa len rozhodli urobiť, sú úplne dostačujúce.

Na tomto tablete nenájdete konektor k slúchadlám ale to nie je žiadny problém. Jednoducho využijete pripojenie slúchadiel Bluetooth. Celková pamäť tohto tabletu bude pre bežného používateľa postačujúca. Disponuje 4 GB RAM, 64 GB úložiskom a taktiež podporou microSD kariet do 512 GB. Ponúka 7040mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania cez USB-C port. Spoločnosť Samsung udáva výdrž na jedno nabitie približne 14 hodín. Závisí to samozrejme od používateľa.

Spojenie tabletu s telefónom

Tento tablet nám ponúka vynikajúcu funkciu. Tou je prijímanie a volanie zo smartfónu Galaxy prostredníctvom karty Tab S5e. Túto funkciu využijete len s pripojením na Wifi. Samozrejme to platí aj pre posielanie správ.

                                                                         Zdroj: Pixabay.com

Tablet aj na prácu

Tento tablet má zabudovaný režim Samsung DeX, ktorý môžete využívať priamo na displeji. Jednoducho si aktivujete režim pripomínajúci počítač a aplikácie používať v oknách. Toto praktické využitie tabletu môžete využiť plnohodnotne s pripojením externej klávesnice a myši.

Samsung Galaxy Tab S5e je skutočne jeden z najlepších a najkvalitnejších tabletov. Ponúkne dostatočný výkon, krásny displej a skutočne nízku hmotnosť. Vybrať si môžete z dvoch verzií – Wifi a LTE.