Samsung Galaxy Z Flip

Prekvapivá novinka

Pred nedávnom spoločnosť Samsung na trhu predstavila druhý pokus o smartfón s ohybným displejom, Galaxy Z Flip. Tento telefón s uhlopriečkou 6,7 palca má po zložení veľkosť ako peňaženka, takže ho môžete pohodlne nosiť vo vrecku.

Dizajnový kúsok

K dispozícii sú dve farebné prevedenia, čierna a Purple Mirror. Druhý variant fialovej lesklej farby je určený skôr pre dámy, pretože svojím vzhľadom pripomína pudrenku. Samozrejme, je to subjektívny pohľad. Oceňujeme, že sa Samsung nebojí zmien a prišli na trh s ohybným displejom. Displeje, ktoré sa ohýbajú nemajú extrémne dlhú životnosť. Samsung garantuje 200 000 ohnutí, čo je v preklade tak 4 roky.

Dva displeje

Po otvorení je Galaxy Z Flip o čosi väčší ako pri iných modeloch. Displej AMOLED s rozlíšením 2636 x 1080 a pomerom strán 21.9:9 možno vystraší, no naozaj nieje dôvod na paniku. Je užší a to sa bude páčiť hlavne tým z vás, ktorý uprednostňujete ovládanie jednou rukou. Taktiež sa dá lepšie uchopiť, takže sa nemusíte báť, že vám vykĺzne. Miesto skladania pri bežnom používaní nieje vôbec vidieť. Nemusíte sa toho obávať ani pri pozeraní videí,či filmov. Druhý displej, ktorým tento tento smartfón disponuje nájdete na vonkajšej strane. Je úplne malý, zobrazuje dátum, čas a stav batérie. Taktiež umožní zobrazenie o stave nabíjania. Tento displej, ktorý je uložený vedľa objektívu fotoaparátu vám tiež dopomôže pri selfie fotkách so zatvoreným smartfónom.

Fotografie rovnakej kvality

S týmto novým modelom zažijete fotografovanie s úplne iných uhlov. Vo vysokej kvalite a na čistom obraze. Disponuje 10 megapixlovým fotoaparátovým senzorom smerujúcim dopredu, dvomi zadnými 12 megapixelovými fotoaparátmi. Uhol približne 90°, ktorý zviera časť displeja, je veľmi užitočný pri fotografovaní zadným fotoaparátom. Môžete si ho položiť na podložku a nahradíte tak statív. A za pomoci samospúšte potom môžete fotiť buď len seba alebo vytvárať fotografie spoločne so svojimi priateľmi. Využiť môžete aj špeciálny nočný režim Night Hyperlapse. Samozrejme, nakrúcanie videí s týmto smartfónom je v 4K rozlíšení.

Odolnosťou sa nechváli

V súčasnej dobe sa stále stretávame s odolnosťou najmodernejších smartfónov. Čo sa týka odolnosti voči vode a prachu, týmito vymoženosťami Z Flip nedisponuje. Taktiež jeho ohybný a tým pádom aj mäkší, takže displej nemá obrovskú odolnosť voči, napríklad, poškriabaniu. Povrch displeja taktiež nemôžme porovnávať s odolnosťou skla Gorilla Glass. Ale to ani nemusíme. Pretože zatiaľ čo klasický smartfón nosíme vo vrecku ale kabelke často spolu s kľúčmi a inými vecami, Galaxy Z Flip bude stále zložený, takže chráni sám seba.

Prekvapivá výdrž batérie

Spoločnosť Samsung uvádza, že kapacita batérie Galaxy Z Flip je 3 300 mAh. V tomto smartfóne sú však dve batérie, ktorých kapacita je dohromady už spomínaných 3 300mAh.
Pri bežnom používaní vás tento smartfón s výdržou batérie určite nesklame. Vydrží celý deň.

Táto vychytávka nie je, vzhľadom na svoju cenu a tvar, určená pre každého. No ak ste otvorený novým možnostiam a radi vyčnievate z davu tento smartfón je určený presne pre vás.