Siri aj v slovenčine

Spoločnosť Apple týmto krokom poteší nejedného slovenského fanúšika. Asistentku Siri budeme pravdepodobne počuť aj v slovenčine. Pre vývoj niečoho takého je samozrejme dôležitý slovenský hovoriaci človek, ktorý by tomu dopomohol. Preto na stránke spoločnosti nájdete, okrem iného aj ponuku s pracovným miestom, ktorá by mala potvrdzovať vývoj Siri v slovenskom jazyku.

Úlohou človeka, ktorý obsadí pracovnú pozíciu pre Siri Annotation Analyst – Slovak Speaking, bude analyzovanie hlasových príkazov pre Siri v slovenčine a ich následné učenie inteligentnou asistentkou. Pri tejto pracovnej pozícii je samozrejmosťou perfektná znalosť slovenčiny (slovom, písmom, počúvaním). Taktiež platí, že záujemca by mal zvládať aj rôzne nárečia a dialekty, pretože aj s tým sa bude musieť Siri v budúcnosti potrápiť.

Je potrebné zdôrazniť, že pri tejto pozícii Apple priamo nehovorí o vývoji slovenského Siri. No pri popise práce, ktorú ponúka sa nedá myslieť si nič iné. Ešte viac nás o tom presviedča aj to, že sa v súvislosti so Siri hovorí tiež o češtine. Pre Apple je Slovensko a Česko stále vnímané ako prepojený trh. Svoje novinky nasadzujú buď súbežne alebo len naozaj s krátkym časovým odstupom. Preto sa dá očakávať, že príchod Slovenskej, tak aj Českej Siri prebehne súčasne.