Spotify pre iOS dostane očakávanú funkciu

Text obľúbenej piesne je pre väčšinu z nás veľmi dôležitý. Určite sa každému stalo, že si nepamätal názov určitej skladby a už vôbec nie meno interpreta. A tak nám nezostávalo nič iné, len si vyhľadať skladbu podľa zapamätaných slov. Služba Apple Music túto funkciu ponúka už dosť dlho, no pri obľúbenom Spotify doteraz absentovala. Pre všetkých fanúšikov tejto platformy máme skvelú správu – funkcie vyhľadávania podľa textu sa dočká aj Spotify pre zariadenia s iOS a Android.

Takéto vyhľadávanie piesni podľa textu nie je nič náročné. Jednoducho zadáte text do poľa pre vyhľadávanie a aplikácia už zobrazí príslušné výsledky s podtitulom, že ide o zhodu v texte skladby. Vyhľadávanie tiež ponúka funkciu automatického vypĺňania. Takže nebude vôbec problém, ak si text nebudeme pamätať úplne bez chyby. Hneď ako začnete vyplňovať pole, aplikácia automaticky začne zobrazovať možnosti.

Ako prvá o tejto novinke informovala jedna z pracovníčok spoločnosti Spotify-Lin Wang. Táto nová funkcia bude k dispozícii pre všetkých používateľov aplikácie Spotify po celom svete, či už s iOS alebo Android. Spotify nechce v ničom zaostávať, práve naopak. Svoje aplikácie neustále vylepšuje. S noviniek pribudne napríklad aj video pri obľúbených podcastoch.