To najhlavnejšie z iOS 14 Beta 4

Dočkali sme sa vydania štvrtých vývojárskych betaverzií systémov iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 a MacOS Big Sur. Z tejto pätice je jednoznačne najsledovanejší iOS 14. Povieme si o hlavných novinkách, ktoré sa objavili v tejto Beta verzii. Ani tento krát to nie je nič prevratné. Od kedy sme bližšie k vydanej ostrej verzii, v systéme sa objavuje menej noviniek. Dôvodom je sústredenie spoločnosti Apple na doladenie všetkých chýb.

                                 Zdroj: Svetapple.sk

  • V aplikácii Apple TV nájdeme ďalší nový widged. Jeho hlavnou funkciou je zobrazovanie relácií z tejto aplikácie. Výsledkom je, že si ich užívateľ môže spustiť rýchlo.
  • Efektívnejšie vyhľadávanie. V preklade povedané, pri vyhľadávaní dotazov na iPhone cez Spotlight sa bude zobrazovať viacero odpovedí na vašu otázku. Čo vyhľadávanie značne urýchli. iOS 14 prináša potrebné zobrazenie znalosti a návrhov vyhľadávaného slova pomocou hľadania na internete ( Safari), vo vašich súboroch, aplikáciách a podobne. Samozrejme, ak chcete túto funkciu využívať, tak musíte Siri zapnúť vo všeobecných nastaveniach.
  • V predošlej Bete bol odstránené tlakové ovládanie cez 3D Touch. Pri tejto verzii sa vrátilo späť. Zdá sa, že funguje rovnako, ako v druhej Bete a na starších verziách iOS. Takže ak ste boli s touto funkciou spokojní a zvykli ste si na ňu, iOS Beta 4 bude pre vás to pravé.

V súčasnej situácii so stále spomínaným Koronavírusom, iOS Beta 4 myslel aj na to. V jeho systéme nájdete rozhranie pre ” Koronavírusové notifikácie”. Tie sa aktivujú ak bude v telefóne nainštalovaná potrebná aplikácia a stretnete sa s človekom ktorý bol označený ako nakazený a disponoval s touto notifikáciou. S touto notifikáciou však nepochodíte všade, pretože ňou nedisponujú všetky aplikácie.