WatchOS 7- výrazne rýchlejší operačný systém

Operačný systém WatchOS 7 sa čoskoro dočká svojho predstavenia. Majiteľom Apple Watch prinesie táto novinka kopec nových funkcií, zmien a vylepšení. Najnovšie správy uvádzajú, že vylepšenia budú zahŕňať značné zrýchlenie, napríklad drobné zmeny pri spúšťaní aplikácií. Po prechode na WatchOS 7 sa zmien dočkajú aj majitelia Apple Watch Series 5.

Apple Watch Series 5 sú prvým modelom inteligentných hodiniek, ktoré majú displej always-on. Predošlé generácie touto funkciou nedisponovali, hlavne v záujme šetrenia energie. Watch Series 5 ponúkajú v operačnom systéme WatchOS 6 dva verzie režimu displeja. A to aktívny a spánkový. Funkcia druhého, spánkového, režimu predstavuje stlmenie displeja a zníženie obnovovacej frekvencie. Pri prebudení spánkového režimu je potrebné kliknúť alebo zdvihnúť zápästie.

Majitelia Watch Series 5 získali s betaverziou operačného systému možnosť spustenia aplikácií aj v prípade, že displej nie je aktívny, čo vie veľmi spríjemniť používanie inteligentných hodiniek. Užívateľom po aktualizácii WatchOS 7 odpadne nutnosť určiť režim, v akom je displej. Kliknutím na akúkoľvek jeho časť sa stretnete s okamžitou odozvou. Stretnete sa s tým aj pri aktivácii Notification alebo Ovládacom centre, taktiež pri zmene ciferníku smerom doľava alebo doprava. WatchOS 7 prinesie zrýchlenie po stlačení bočného tlačidla pri spúšťaní Dock. Taktiež pri aktivácii Apple Play dvojitým stlačením bočného tlačidla dôjde k nepatrnej zmene v animácii.

Sledovanie spánku

Medzi očakávané novinky WatchOS 7 tiež patrí funkcia sledovania spánku. Po prechode na nový operačný systém nájdete v aplikácii Zdravie nastavenia rozvrhu spánku. Budete si môcť určiť, koľko hodín chcete spať, kedy pôjdete spať a kedy zase vstávať. Aplikácia na základe vašich plánov určí, kedy by ste mali ísť do postele a bude vás informovať o dosiahnutí spánkových cieľov. Rozvrh spánku si môžete každý deň určiť iný, prebudenie môžete meniť jednorazovo podľa potreby. Čas budenia si nastavíte v aplikácii Zdravie, taktiež v aplikácii Hodiny. Pre lepšiu prípravu na spánok bude v WatchOS 7 funkcia Nočný pokoj.

Na obrazovke vášho iPhonu sa nebude zobrazovať notifikácia a dôjde tiež k aktivácii režimu Nerušiť. Tiež si budete môcť nastaviť skratky spojené s vašim spánkovým rituálom. Napríklad stlmenie a postupne zhasnutie inteligentných žiaroviek, spustenie obľúbeného podcastu, hudby a veľa ďalších. Ak dôjde k aktivácii tejto funkcie, na displeji iPhonu sa zobrazí príslušná notifikácia a spustí sa prípadná automatizácia. Apple Watch vás tiež dostatočne v predstihu upozornia, ak potrebujú nabiť.

Zdroj: Touchit.sk

O činnosti funkcie Sledovania spánku hovorí už samotný názov. Apple Watch s WatchOS 7 budú sledovať kvalitu a dĺžku spánku. Samozrejme, poskytnú vám následne všetky potrebné informácie. Ako už bolo spomenuté vyššie, po aktivácii tejto funkcie sa v stanovený čas zamknú, funkcia Nerušiť sa aktivuje a nastane stmavenie displeja. Zobrazenie času bude možné po kliknutí na displej hodiniek. Odomknete ich otočením digitálnej korunky. Zobrazenie o stave batérie, predpoveď počasia a iné sa objaví hneď po prebudení.

Všetky dáta spojené s vaším spánkom si zobrazíte v aplikácii Zdravie. Môžete to sledovať v týždenných alebo mesačných prehľadoch. Inteligentné hodinky budú merať dĺžku spánku, srdcový tep a čas, ktorý ste strávili v posteli. Zatiaľ však nedokážu sledovať hĺbku spánku a iné parametre z tretích strán. V aplikácii Zdravie, vo vašom iPhone, nájdete informácie o potrebe spánku, čo urobiť pre lepšie zaspávanie a kvalitný spánok.

Taktiež sa môžete tešiť s novej funkcie, vďaka ktorej budete zdieľať ciferníky pre Apple Watch s kýmkoľvek na svete. Stačí len podržať prst na obrazovke s ciferníkom a potom kliknúť na ikonu zdieľania. Vytvorený ciferník potom môžete zdieľať v akejkoľvek chatovacej aplikácii alebo v aplikácii Správy. Ak si používateľ na odkaz klikne, otvorí sa mu aplikácia Watch. Pomocou nej si môže ciferník pridať. Používatelia Apple Watch nebudú obmedzovaní v zdieľaní len v rámci aplikácii Apple. Svoje vlastné ciferníky môžete zdieľať kdekoľvek na internete.

Zdroj: Flyingreviews.com

K rozšíreniu svojej zbierky nájdete na internete galériu ciferníkov buddywatch, projekt týkajúci sa Apple Watch. Nájdete tam všelijaké ciferníky, ktoré si môžte prezrieť, po prípade stiahnuť. Sú prehľadne rozmiestnené v kategóriach, takže si filtrácia bude úplne jednoduchá. Výber je široký. Či už kategória každodenných, športových, zdravotných alebo nóbl. V rámci buddywatch budete môcť zdieľať aj ciferníky z vašej tvorby.

Ako ciferník nainštalovať?

(Nezabudnite, že k inštalácii ciferníkov potrebujete mať WatchOS7 a iOS 14 v iPhone)

  • V prvom rade si na iPhone v rámci Safari prejdite na stránku buddywatch.
  • Rozkliknite si vybraný ciferník a kliknite na tlačidlo Download.
  • Po zobrazení upozornenia o sťahovaní kliknite na Potvrdiť.
  • Otvorí sa aplikácia Watch, kliknete na tlačidlo Pokračovať.
  • Ak vybraný ciferník obsahuje nejaké komplikácie, teraz dostanete možnosť pre ich aplikáciu.
  • Po nainštalovaní všetkého potrebného už stačí len celý proces dokončiť a počkať kým sa ciferník zobrazí.