Základný iPhone 12 a iPhone 12 Mini – čo od nich čakať?

Isto nikomu neuniklo, že spoločnosť Apple predstavila na trhu nové mobilné telefóny. Čo môžeme čakať od základného modelu iPhone 12 a iPhone 12 Mini?

Krásny displej

Základný model iPhone 12 disponuje 6.1″ OLED Super Retina XDR displejom (2532×1170 Px). O jeho ochranu sa postará odolné sklo s prídavkom z keramiky. To by malo byť 4x odolnejšie ako sklá v predošlých generáciách.

Podobne je na tom aj najmenší model iPhone 12 Mini. Má rovnaký bezrámový dizajn s uhlopriečkou 5.4″  (2340×1080 Px). Obidva modely disponujú displejom so známym dizajnom, teda majú výrez na vrchnej strane časti a biometrické zabezpečenie FaceID.

Staro-nový dizajn

Čo sa týka dizajnu, tak ten vás na prvý pohľad hneď zaujme tým, že ste ho už niekde videli. Má užšie rámy a hranaté okraje, s čím sme sa naposledy stretli pri iPhone SE 1.generácie. Zadná prepracovaná strana v sebe ukrýva magnet, vďaka čomu sa rozšírila možnosť pripojenia nových periférii, puzdier ale aj nového puzdra na kreditné karty. Je to dobrá a hlavne praktická novinka.

Na zadnej strane tiež nájdete matné sklo. Samozrejmosťou je odolnosť voči prachu a vode IP68. Mobilný telefón by mal vydržať pod vodou 30 minút a to v hĺbke až 6 metrov. iPhony môžete nabíjať bezdrôtovo a zachovaný zostal lightning konektor. Čo sa týka farieb, vyberiete si z čiernej bielej, červenej, zelenej a modrej.

Ohromný výkon vďaka A14 Bionic

Výkon, ktorým disponujú nové iPhony je naozaj prevratný. Stará sa neho A14 Bionic, vyrobený 5nm technológiou. Tento čip využíva aj nový iPad Air 2020. Čip sa pýši šiestimi jadrami, grafický čip disponuje štyrmi a nový Neutral Engine má až 16 jadier. Zvládne až 11 triliónov operácií za sekundu.

Predpokladá sa, že pôjde o najvýkonnejšie zariadenie na dnešnom trhu. iPhone 12 aj iPhone Mini ponúkajú v základe 64 GB úložisko, vybrať si môžete aj 128 GB a 256 GB verziu. Samozrejme disponuje Wi-Fi 6.generácie, Bluetooth 5 a Dual SIM. Kapacita batérie zatiaľ nie je známa, no má nám ponúknuť ešte lepšiu výdrž na jedno nabitie.

Fotoaparáty - vylepšené novými funkciami

Pri oboch zariadeniach prešli zmenou aj fotoaparáty. Základný 12 Mpx široký snímač disponuje clonou f/1.6 a 5x digitálnym zoom. Ultraširoký 12 Mpx snímač má clonu F/2.4 a šírku záberu 120°. Medzi najväčšie a najlepšie novinky patrí vylepšená podpora nočného režimu a technológie DeepFusion. Disponujú ňou všetky snímače, vrátane 12 Mpx prednej TrueDepth kamery. Všetky hlavné snímače disponujú optickou stabilizáciou obrazu, podporou štandardu HDR 3 aj portrétnym režimom.

Tak ako iPhone 12, tak aj iPhone 12 Mini sú skvelé aj vo videu. S tými to smartfónmi bude možné nahrávať videa s podporou HDR/DolbyVision. V klasickom režime nájdeme maximálne rozlíšenie 4K/60 fps, 3x digitálny zoom, vylepšenú optickú stabilizáciu, audio zoom a tiež spomalené video. Ďalšou novinkou je časozberné video s podporou nočného režimu.

Cenník nových smartfónov

V dôsledku absencie pripojenia k sieti 5G na Slovensku, naša krajina už nie je v prvej vlne spúšťania predaja produktov. Pravdepodobne sa zaradíme do štvrtej vlny, kde je predpokladaný termín približne o mesiac.

Nové modely spoločnosti Apple si samozrejme budete môcť objednať aj na našej e-shopovej stránke. V našej predajni si môžete objednať mobilný telefón aj na splátky, pri nákupe nad 150 eur máte dopravu zdarma. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 948 035 194 alebo nám napíšte na info@mobilecare.sk.